ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH

IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE

W PŁOCKU

"Dobra praktyka otwiera drzwi do kariery zawodowej" Aktualności

Prezentacje multimedialne z informacjami o projekcie.

Poniżej do pobrania pliki prezentacji multimedialnych, które były wykorzystywane do promowania projektu: "Dobra praktyka otwiera drzwi do kariery zawodowej"

Wręczenie dokumentów Europass Mobilność (wyjazd II, III, IV)

Dnia 13 października 2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej – Curie, podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów odbycia stażu oraz dokumentów Europass Mobilność. Uczestnicy stażu otrzymali dokument Europass Mobilność w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim, Certyfikaty ukończenia stażu w języku angielskim oraz 2 zaświadczenia odbycia stażu w języku niemieckim od organizacji przyjmującej Vitalis.

Artykuł o projekcie w "Tygodniku Płockim"

Gazeta "Tygodnik Płocki" zamieścił artykuł o naszym projekcie.Link do artykułu

Spotkanie upowszechniające projekt „Dobra Praktyka Otwiera Drzwi do Kariery Zawodowej” i program Erasmus Plus

W dniu 12 września 2016 roku , podczas zebrań z rodzicami klas pierwszych odbyło się spotkanie upowszechniające projekt „Dobra Praktyka Otwiera Drzwi do Kariery Zawodowej” i program Erasmus Plus.
Na zebranie zostali też zaproszeni dyrektorzy płockich szkół, oraz nasi współpracownicy z przedsiębiorstw w których uczniowie odbywają praktyki.

Czwarty wyjazd uczniów na staż do Niemiec z programu Erasmus plus

W dniach 2 kwietnia 2016 – 16 kwietnia 2016 czwarta 24 osobowa grupa młodzieży z naszej szkoły wyjechała na praktyki zagraniczne do Niemiec do miejscowości Schkeuditz 15 km od Lipska w Saksonii w ramach projektu „Dobra praktyka otwiera drzwi do kariery zawodowej. Wyjazd został w całości sfinansowany z unijnego programu Erasmus plus . Na staż wyjechali najlepsi uczniowie klas drugich i trzecich technikum i zasadniczej szkoły zawodowej w zawodach: technik pojazdów samochodowych , technik elektryk i elektronik , mechanik i elektromechanik pojazdów samochodowych.

Upowszechnianie projektu na Targach Edukacyjnych w Gimnazjum nr 8.

Prezentując naszą szkołe na Targach edukacyjnych, upowszachnieliśmy również projekt "Dobra praktyka otwiera drzwi do kariery zawodowej"

Dni otwarte szkoły. Promocja projektu.

Podczas Dnia Otwartego w naszej szkole promowaliśmy projekt "Dobra praktyka otwiera drzwi do kariery zawodowej" na naszym "stoisku".

Zajęcia językowo-kulturowo-pedagogiczne

W dniach od 11.02.2016r. do 19.03.2016r. odbyły się zajęcia języko-kulturowo-pedagogiczne. Zajęcia języka niemieckiego poprowadzili nauczyciele szkoły. Małgorzata Jeziorska i Krzysztof Siemienik pracowali z uczniami o profilach mechanik pojazdów samochodowych i elektromechanik oraz technik pojazdów samochodowych. Mariusz Lesiuk miał pod opieką przyszłych stażystów o profilach technik elektryk i technik elektronik.

Zajecia kulturowo-pedagogiczne prowadził pedagog szkolny, Pani Małgorzata Magierska